Jesteś tu: Strona główna » Biografie » Queen

 

Queen

Queen

Brytyjski zespół muzyczny Queen został założony w 1970 roku w Londynie. Jego pierwotny skład tworzyli Brian May – śpiew i instrumenty klawiszowe, Rober Taylor – perkusja, śpiew, gitara, instrumenty klawiszowe oraz Freddie Mercury – śpiew, instrumenty klawiszowe. Po roku do zespołu dołączył basista John Deacon. Mimo ogromnego załamania Queen, którego przyczyną była śmierć w listopadzie 1991 roku wielkiego i charyzmatycznego artysty Freddiego Mercurego, zespół nie rozwiązał się i dalej budował swoją karierę muzyczną.

Różnorodne brzmienie muzyki Queen nie pozwala na uszeregowanie zespołu w ramach określonego nurtu muzycznego. Jego utwory zawierają cechy klasycznego rocka, hard rocka, glam rocka a nawet rocka progresywnego. Można się również dopatrzeć w nich w nich elementów muzyki pop. Do najważniejszych cech charakteryzujących całą twórczość zespołu należy harmonia wokalna, różnorodność stylów muzycznych oraz eksperymenty z techniką ich nagrywania. Queen od początków swojego istnienia ogromną wagę przewiązuje do koncertów, podczas których do aktywnego udziału zaprasza publiczność.

Największy rozkwit kariery zespołu Queen nastąpił za życia niezapomnianego w świecie muzycznym wokalisty Freddiego Mercurego. W tym czasie powstały aż 15 albumy studyjne, z których muzyka została wykorzystana w wielu produkcjach filmowych a poszczególne utwory takie zajmowały pierwsze miejsca światowych list przebojów. Na koncie zespołu znajduje się wiele prestiżowych nagród muzycznych. Znane utwory „Bohemian Rhapsody” czy „We Are the Champion” zajmują bardzo wysoką pozycję w historii współczesnej muzyki.

Zobacz wszystkie teledyski
Queen – We Will Rock You

Queen – We Will Rock You

Queen – We Will Rock You
Queen – Innuendo

Queen – Innuendo

Queen – Innuendo
Inne biografie
  Jay-z

  Jay-z

  Shawn Corey Carter znany jako Jay-Z ,amerykański raper urodził się w 1969

  Bob marley

  Bob marley

  Bob Marley, któremu branża muzyczna przypisuje upowszechnienie na całym

Nowe przeboje
Nowości muzyczne
Najpopularniejsze

Muzyka dla Ciebie

  Starannie wyselekcjonowana kolekcja teledysków online. Znajdziesz tutaj ulubione przeboje lat 70', 80', 90' oraz najnowsze hity z list przebojów. Wybierz piosenki według Twojego gustu i oglądaj do nich fajne teledyski. Dobra muzyka całkowicie za darmo i bez limitów.
loading...